English
























KiBela - ARHIV

Arhiv izvedenih projektov v organizaciji galerije KiBela v prvih desetih letih (s klikom na posamezni projekt si lahko ogledate vsebino, katalog, fotografije in video material):

2017
Gregor Pratneker - Svetloba, veter in nebo (5. 5. 2017)
Joni Zakonjšek: Blaženo tvoja / Blissfully yours (31. 3. 2017)
Staš Kleindienst Izgubljeni prostor (8. 3. 2017)
Jasna Klara Kozar: AVATAR - Prenos razstave v celjsko Galerijo Niko Ignjatič (3.3.2017)
Vonj po Istri na slikah Bojana Šumonje (17.2.2017)
Marko Jakše SLEPA ČEZ GLUHONEMEGA (13. 1. 2017 – 11.2.2017)
Amanita Design (23. 12. 2016 – 10.1.2017)

2016

Matej Čepin, Družinsko drevo – Dediščina (Celje, 2. 12. 2016)
Amanita Design
(23. 12. 2016 – 10.1.2017)

Adela Jušić: PRIKRITO, gibanje / STEALTH, movement (7. — 21. 12. 2016)
MIG 21 - Mega artist talk (8. 10. 2016)
MIG 21 - mednarodna umetniška razstava (7. 10. — 30. 11. 2016)
Jasna Klara Kozar: Avatar (16.9.2016 — 1.10.2016)
EKO ART Maribor (19. 8. — 10.9.2016)
Art Nox 2016 (16. 7. 2016)
Marko Brecelj: 25 let boljši svet (24. 6. 2016)
Saša Bezjak in Arven Šakti Kralj Szomi: Glej, ne glej (23. 6. — 16. 7. 2016)
KiDan (18. 6. 2016)
Uroš Weinberger: Seven Sisters
(27. 5. – 18. 6. 2016)
Valerie Wolf Gang: (Pod)zavest (Sub)conscious, video instalacija
(6. 5. – 21. 5. 2016)
Marija Mojca Pungerčar: Socialdress, Mala pregledna razstava
(8.  – 30. 4. 2016)
Ciciban - prvih 70 let  (26. 2 – 26. 3. 2016)
 

2015

Mitja Ficko and Marko Jakše: POJOČA RIBA IJEKARU (04. 12. – 08. 02. 2016)
Željko Kipke, PETA RETROFUTURISTIČNA RAZSTAVA: 4 FILM
(29. 10. – 28. 11. 2015)
Fotopub, FTPB, skupinska razstava
(25. 9. – 26. 10. 2015)
Martina Zelenika MOON: MetaPerspektiva (20. 8. 2015)
Zdenko Huzjan: Telo kot metafora, razstava (19. 06. – 11. 07. 2015)
Razstava "Virtuosi" in predstavitev projekta Talk to me (22. 5. 2015)
Katja Oblak: Gibka & Razširjena kontura  (15. 5.–13. 6. 2015)
Kaja Urh: Prepletanja (10. 4.–9. 5. 2015)
Spomin nasilja in sanje o prihodnosti, skupinska razstava (3. 4.–1. 6. 2015)
Even for Dada time is to abstract, skupinska razstava (6. 3.–21. 3. 2015)
Sveta jeza, skupinska večmedijska razstava (27. 2.–4.4. 2015)
Matej Čepin: Prečudoviti vrtovi gospe R. (30. 1.–21.2. 2015)


2014
Ritmični novoletni sprejem v MMC KIBLA (12. 12. 2014)
Asuna Arashi: Zvočni performans (5. 12. 2014)
9 pod 29: Zaključna razstava cikla mladih ustvarjalcev (28. 11. 2014–10. 1. 2015)
Mundus vadit retro  (14. 11. 2014–31. 1. 2015)
KIBLIX 2014 PARALELE / PARALLELS (8. 10.–10. 10. 2014)
IKONE IN DOKUMENTI (19. 9.–21. 11. 2014)
Matija Bobičić: Nočne živali (8. 8. – 1. 9. 2014)
Don't Be Afraid, You Are The Best (22. 5. – 14. 9. 2014)
Ira Niero Marušič: Lido (9. 5. 2014–28. 6. 2014)
Robertina Šebjanič & Maja Smrekar: Zvočne invazije / Sound Invasions (4. 4. 2014)
Instant, audio-vizualni performans (3. 4. 2014)
Tadej Vindiš: Figure brez naslova (7. 3.–30. 4. 2014)


2013
Marko Jakše: BINCA (13. 12. 2013–30. 1. 2014)
Polona Poklukar and Borut Popenko: AMYGDALA (15. 11.–7. 12. 2013)
Natalija Šeruga in Milan Golob: Nepremagani plamen, vse ostalo je mačji kašelj (18. 10.–8. 11. 2013)
Prebuditev poletne noči, predstava gledališča Vazrajdane (18. 9. 2013)
Zlatko Bourek: Erudit (12. 9. – 30. 9. 2013)
Razstava (Dis)harmonija (19. 6. 2013)
Razstava Živali (14. 6. 2013)
Razstava I FEEL CITY! študentov Central St. Martins College of Art & Design, iz Londona in gostujoče umetnice Petre Varl, Slovenija (21. 5. 2013)
RAZSTAVA MATERIALNOST V KIBLA PORTALU – OTVORITEV (19. 4. 2013)
Samuel Grajfoner in študenti Oddelka za likovno umetnost Pedagoške fakultete Univerze v Mariboru: MED NEVIDNIM IN PRISOTNIM ODTISOM (11. 4.–11. 5.2013)
Vzporedni signali (8.–31. 3. 2013)
Marko Plahuta & Pina Gabrijan: VEČNA PLESIŠČA ALI NAGAČENA POSMRTNA ZABAVA (15.–22. 2. 2013)
Aphra Tesla Operating System Incorporated Richard Heslop (7. 2. 2013)
Odprašeno (7. 2.–3. 3. 2013)


2012
Benjamin Kreže: Gefallener Engel – Abschreckung Maschine (20.12.2012)
Frutti perduti – Prodajna razstava del sodobnih vizualnih umetnikov (5. 12.– 31. 1. 2013)
SOFT CONTROL: UMETNOST, ZNANOST IN TEHNOLOŠKO NEZAVEDNO - mednarodnarazstava, konferenca, delavnice, predavanja - KIBLIX 2012 (14. 11.–15. 12.2012)
ROBOTI IN AVATARJI – NAŠI SODELAVCI IN SOIGRALCI V PRIHODNOSTI - interdisciplinarna razstava KIBLIX 2012 (5. 10.–30. 10. 2012)
Tanja Radež: Druga nagrada Gold Ibex (30.10.2012)
Uršula Berlot: Bodyscope (7. 9.– 29. 9. 2012)
Igor Bravničar: Kazino (7. 9.– 29. 9. 2012)
Radio Aporee ::: MariborMaps (30. 8.–31. 8.2012)
Evropa regij ali provinca Evropa (28. 8.–30. 8. 2012)
Urbana intervencija Podari, menjaj ali vzemi stol!  (28. 6. 2012)
Nikoli več ne bom govorila o vojni (skupinska razstava) (8. 6.–30. 8. 2012)
Predstavitev umetnika Aarona Johnsona (21. 5. 2012)
Situacija 03: Tonični IQ (performans) (18. 5. 2012)
Tanja Radež: Zbirka zbirk (11. 5.–3. 6. 2012)
Jože Šubic: Kdo tukaj drži vodo? (10. 5.–30. 9. 2012)
Ana Pečar in Kruno Jošt, avdio-video instalacija, grad Negova (20.–22. 4. 2012)
Jože Slak – Đoka: Kmetske slike (5. 4.–7. 5. 2012)
Mirjana Rukavina: Bližine in druge zgodbe  (9. 3.–31. 3. 2012)
Petra Varl: Poljubi in objemi … ! (14. 2. – 31. 12. 2012)
Jaša & Jyrki Riekki: FRIENDLY WAR (10. 2. – 5. 3. 2012)
Alenka Sottler, Knjižna ilustracija za odrasle: »Dobro jutro« / »Good Morning«  (13. 1. - 4. 2. 2012)


2011
Pripadati.mi, plesna predstava – skupinska razstava (29. 12. 2011)
Urša Vidic in Luka Uršič (KALU): Iceberg (21. 12. 2011 – 7. 1. 2012)
Oliver Pietsch: The Shape of Things (2.–12. 12. 2011)
Gordon Monahan: Theremin Pendulum (4. –15. 11. 2011)
Nataša Skušek and Aleksandra Saška Gruden: PREspraševanja (performas) (28. 10. 2011)
MOBILE INSTITUTE Projekt Kapsula “TAKE AWAY” (21. 10. – 2. 11. 2011)
Saša Bezjak, Aleksandra Gruden, Polona Maher in Simona Šuc: Risarski moduli (7. 10.–19.10.2011)
Polonca Lovšin: Nazaj v mesto (23.9.–5.10.2011)
PREVIEW BERLIN The Emerging Art Fair 2011 (9.9.–11.9.2011)
Vadim Fishkin: Light Matters (9.9.2011)
X-OP večer taktilnih umetniških medijev (26.8.2011)
X-OP večer elektronsko podprtih umetniških medijev (25.08.2011)
Chris Sugrue, BASE 8 (4.7. - 14.7.2011)
Peter Rauch, 17 objektov (21.6. - 1.7.2011)
KIBLA 15 let, Audio balerine in Avdio pav (17.6.2011)
Marko Jakše, Črni metulji (3.6. - 20.6.2011)
Primož Jeza, Interieri 9+1 v Beogradu (26.5. - 9.6.2011)
X-OP Cultural Policy Group, Art School MAA (Taidekoulu MAA), Helsinki X-OP Platforma Maribor (23.5. - 28.5.2011)
Breda Pivk: 3π MULTIVERSE (6.5. – 21.5.2011)
Claudia Hirtl, Christine Ljubanović: YAM Val / Wave / Welle: Pariz, Dunaj, Jeruzalem, Maribor (22.4. - 4.5.2011)
DAN OKI: Generatio Aequivoca (1.4. - 19.4.2011)
Jože Šubic: Devet postaj tvojega okusa  (18.3. - 30.3.2011)
Diana Mureškič: Elementarno kroženje (4.3. - 16.3.2011)
Junoš Miklavc in skupina Pri zlatem stegnu: Meditacija (18.2. - 2.3.2011 )
VELI AND AMOS LIVE IN GALLERIES / VELI IN AMOS V ŽIVO V GALERIJAH  (8. - 16.2.2011)
Razstava »Interieri 9+1« arhitekta Primoža Jeze v Moskvi (16.2.2011)
Another Marriage? Between the Narrative and the Abstract / Še ena poroka? Med pripovedjo in abstraktnim (4. - 14.2.2011)
Otvoritev GALERIJE 3X (04.02.2011)
Tanja Vujinović: Supermono 2 – Kinetica Art Fair, London, Great Britain (4. - 6.02.2011)
Iva Tratnik in Marko Jakše: Bojni ples na zbombardirani luni (28.01.  - 5.02.2011)
Nataša Ribič: Sanje naprodaj (14.01. - 25.1.2011)


2010
Marko Črtanec: Muze (30.12. - 10.1.2011)
Ciklus Femina  (29.12.2010)
Robert Klančnik in GVR babaLAN: LIPSS (28.12. - 5.1.2011)
Miguel Chevalier in Dieter Lutsch – Še več svetlobe!  (22.12. - 29.12.2010)
Javne predstavitve v MMC KIBLA  (15.12.2010)
Miki Muster – razstava del (1.12–30.12.2010)
Balkan Tango With New Idea Woman  (10.12. - 25.1.2011)
Boštjan Drinovec: Kakofonični generator (3.12. - 15.12.2010)
Goran Bertok, Rdeče in črno (29.10. - 14.11.2010)
Vlado Repnik Gotvan: LUFTBALLETT (27.10.2010)
Marko Jakše: More Freshest Meat (14. - 31. oktober 2010)
Meta Grgurevič in Mark Požlep, Queens & Criminals (8.10. - 25.10.2010)
Reciprocal Visit / Vzajemen obisk  (17.9. - 2.10.2010)
HALLERSTEIN plesno umetniški dogodek, Šanghaj (9.9.2010)
Paul Destieu & kolektiv OTTO-PROD / NADAL (3.9. - 11.9.2010)
Delavnica z Johannesom Birringerjem (19.6.2010)
KIBLA14LET/Johannes Birringerr: UKIYO - koreografska instalacija (18.6.2010)
Huiqin Wang: Prepletena pot, razstava v Mestni galeriji Ljubljana (27.5. - 27.6.2010)
CANAN / Segregate (Ločeno) (12.5. - 12.6.2010)
Matjaž Krivic - multivizijska projekcija (14.5.2010)
Irena Tomažin / Marko Karlovčec - zvočni performans (7.5.2010)
Tomaž Tomažin / Situacije (9.4. - 30.4.2010)
B. Novakovič / S. Nešković Peršin: Fundus ZS PP (2.4.2010)
Miha Štrukelj / Maribor (12.3. - 27.3.2010)
Goran Tomčić / Without words (Brez besed) (19.2. - 6.3.2010)
Jure Kelhar / Lava - Reykjavik Art Gallery, Islandija (30.1. - 14.2.2010)
Petra Varl / Znaki & KIBELA11LET (28.1. - 13.2.2010)
So Kanno - zvočni performans (14.1.2010)
Divji v srcu / Mirko Bratuša, Jurij Kalan, Aleksij Kobal, Silvester Plotajs Sicoe (8.1. - 23.1.2010)

2009
Kim Kichul / Touch (Dotik) (23.12.2009 - 5.1.2010)
Thomas Fourmond, Maxence Mercier, Quentin Drouet: REFLET - predstavitev projekta (9.12.2009)
Anna Anders / Beauty (Lepota) (27.11. - 16.12.2009)
INTERPOLAR / API 2006 - 2009 - instalacija (16.11. - 23.11.2009)
Festival Kiblix 2009 & MFRU (12.11. - 14.11.2009)
Hallerstein: razstava grafik v Kibeli (30.10. - 10.11.2009)
X-OP: Open sound lab - Tengal, Marko Batista in Ana Pečar (2.11.2009)
Hallerstein, intermedijska uprizoritev v SNG Maribor (30.10.2009)
Marko Košnik / Ditopia Zaslon (23.10. - 27.10.2009)
The Branch / 2. DEL v Mariboru - predstavitev projekta in gostujočih umetnikov: Anne-Valerie Gasc in Gilles Desplanques (22.10.2009)
Biljana Đurđević: Nevidljivi / Nevidni (2.10. - 17.10.2009)
Hallerstein: Znanost se sreča z umetnostjo - dogodki na Kitajskem (25.9. - 30.9.2009)
Stefan Doepner in Kibela na Preview Berlin - The Emerging Art Fair (25.9. - 27.9.2009)
Mirjana Rukavina & Sebastian Sauer / Zapeljevanje (Seduction) - New Moment Ideas Gallery, Beograd (17.9. - 7.10.2009)
Kristian Kožul / Subsidized realities (Subvencionirane realnosti) (11.9. - 26.9.2009)
X-OP: Media-Scape 2009. Neskončne igre - Novigrad, Hrvaška (31.8. - 3.9.2009)
Cellsbutton#3  - mednarodni festival medijske umetnosti, Yogyakarta/Indonezija (1.8. - 8.8.2009)
ASEUM: 1. mednarodni festival novomedijske umetnosti na Filipinih (21.7. - 25.7.2009)
ArtVilnius09 - Boštjan Novak in Jure Zadnikar (8.7. - 12.7.2009)
Tanja Vujinović / Oscilorama (3.7. - 11.7.2009)
Marko Jakše / Naj ti povem zgodbo ... ali dve, tri ... - razstava v Avstraliji (17.6. - 30.6.2009)
Hallerstein: Evropa - Kitajska, intermedijska razstava v Macau na Portugalskem (13.6.2009)
Lara Busch / Who Let the Dogs Out? (Kdo je spusto pese vun?) (12.6. - 27.6.2009)
Snježana Premuš: Odnos kot arhitektura 4 (10.6.2009)
Stefan Doepner / Robot Partners (Roboti partnerji) (20.5. - 6.6.2009)
Jasna Kozar / Mariborski grafiti, Galerija DLUM (13.5. - 30.5.2009)
Matej Pečnikar / Objemi me močno (10.4. - 7.5.2009)
Snježana Premuš: Odnos kot arhitektura 3 (4.4.2009)
Eva Petrič / One size fits all... (Ena velikost za vse...), Pokrajinski muzej Ptuj (27.3. - 11.4.2009)
Ivana Franke / Latency (Atrio) - Latentnost (Atrij) (20.3. - 4.4.2009)
Snježana Premuš: Odnos kot arhitektura 2 (16.3.2009)
Post Me_New ID: “SI UPAMO TO POČETI V REALNEM ČASU?"/“DARE WE DO IT REAL-TIME?”, London - zaključek projekta (27.2. - 28.2.2009)
Natalija R. Črnčec / Barva (27.2. - 14.3.2009)
Digitalna komuna VII v tekmovalnem programu festivala Gibanica (22.2.2009)
Snježana Premuš: Odnos kot arhitektura (13.2.2009)
Luka Frelih in Robertina Šebjanič / Trije elektromagnetni habitati (6.2. - 21.2.2009)
Resnična umetnost/v resnici prodajno blago (True Art/ Truely Merchandise) - konferenca v Berlinu (26.1. - 29.1.2009)
Don Ritter/Vox Populi (Glas ljudstva), Digestion (Presnova), Badlands (Pustinja) & Kibela 10 let (16.1. - 29.1.2009)

2008
Troia/Embedded Art - predstavitev projekta (31.12.2008)
Zachary Lieberman - Manual Input Sessions (29.12.2008 - 15.1.2009)
Ceren Oykut - Lost passport & Črno na belem - novoletna zabava (19.12.2008 - 10.1.2009)
"O" Refleksija umetnosti - O umetnosti artefakta in dogodka (sreda, 17.12.2008)
"O" Refleksija umetnosti - O terminološki zmešnjavi (sreda, 3.12.2008)
Luiza Margan in Miha Presker: Premestitve (2.12. - 11.12.2008)
RoboVox - zmagovalni projekt za Europrix nagrado v Multimediji 2008 (29.11.2008)
Hallerstein: Braga, Portugalska - seminar in performans (21.11.2008)
Silvan Omerzu, Avtomati: gledališče smrti (18.11. - 29.11.2008)
Post Me_New ID FORUM - CYNETart_08 festival, Dresden (31.10. - 2.11.2008)
Jure Zadnikar - Proti soncu (30.10. - 15.11.2008)
"O" Refleksija umetnosti - O zaprtosti - odprtosti prostorov za umetnost (sreda, 29.10.2008)
Julian Oliver - levelHead (20.10. - 25.10.2008)
Eija-Liisa Ahtila - The Present (3.10. - 18.10.2008)
"O" Refleksija umetnosti - O biti umetnik: odločitev ali (po)klic(anost) (ponedeljek, 29.9.2008)
Kibla na gostovanju v Beogradu in Skopju (25.9. - 28.9.2008)
Primož Jeza: Interieri (25.9. - 30.9.2008)
Video duo: Claire Dantzer & Pascual Sisto (11.9. - 24.9.2008)
Ana Pečar: Partitura za štiri vode, video zvočna instalacija (22.8. - 2.9.2008)
Olimpiada in A.F.Hallerstein - razstava v Pekingu (14.8.2008)
Likovna Forma Viva "Ubrani posegi v urbano zeleno", razstava (1.7. - 12.7.2008)
Huiqin Wang in Maja Pučl: Praznina/Živa kaligrafija in Huiqin Wang: Mavrica/Hong - gostovanje v Kopru (sobota, 21.6.2008)
"O" Refleksija umetnosti - O umetnostni kritiki (četrtek, 19.6.2008)
Estetika podatkovnih baz: Od omrežja do pokrajine, predavanje (torek, 10.6.2008)
Figura in portret (6.6. - 19.6.2008)
RE:akt! - predstavitev platforme (četrtek, 5.6.2008)
"O" - Refleksija umetnosti - O razstavi (sreda, 28.5.2008)
Jonathan Barnbrook: COLLATERAL DAMAGE/POSTRANSKA ŠKODA, Muzej NO (16.5. - 31.7.2008)
Geska Helena Andersson & Robert Brečević (Performing Pictures - Interactive Institute): Extra, Extra Fantastique (14.5. - 3.6.2008)
Dialog med vzhodom in zahodom - otvoritev razstave v Šanghaju (12.5.2008)
"O" Refleksija umetnosti - O samostojnem kuratorju vs. institucionaliziranem kuratorju (sreda, 30.4.2008)
Rodney Place: Angels of Stealth (24.4. - 10.5.2008)
Huiqin Wang: Nadčasovni prenos, Umetniške interpretacije življenjske zgodbe Ferdinanda Avguština Hallerja von Hallersteina (10.4.2008)
Areas of conflu(X)ence - Območja stekanja (4.4. - 19.4.2008)
"O" Refleksija umetnosti - O celjski umetniški sceni (sreda, 26.3.2008)
Rodin II, namestitev s performansom (sreda, 19.3.2008)
Marko Košnik & Barbara Thun: Operabil memotopia (petek, 7.3.2008)
"O" Refleksija umetnosti - pogovor s Ksenijo Čerče (sreda, 27.2.2008)
Herwig Turk: Peripheral Vision II (petek, 22.2. - 19.3.2008)
Ksenija Čerče: Sonic (četrtek, 21.2. - 14.3.2008)
"O" Refleksija umetnosti - diskusija o mariborski umetniški sceni (sreda, 23.1.2008)
Thierry Kuntzel: Venises/Gilles + Kibelin rojstni dan (18.1. - 16.2.2008)

2007
Petja Montanez: Biti ženska/Be a Woman (21.12.2007-13.1.2008)
Spojni protokoli (7.12. - 19.12.2007)
Akcija št-7 (30.11.2007)
Ildi Hermann: Weekend (21.11. - 3.12.2007)
Hallerstein - performans v Pekingu (9.11.2007)
Matej Kristovič: Retrovizija (8.11. - 20.11.2007)
Slovenski umetniki razstavljajo v Lizboni (8.11.2007 - 31.1.2008)
Martin Bricelj: RoboVox (25.10. - 2.11.2007)
Mladen Stilinović: Žalitev anarhije / Vrijeđanje anarhije (5. - 23.10.2007)
KIBLA v soorganizaciji programa v SIbiu, EPK 2007 (oktober 2007)
Nika Oblak in Primož Novak: TIMSKO DELO 3 / TEAMWORK 3 (31.8. - 15.9.2007)
Zgodba našega planeta - razstava M. Krivica in P. T. Dobrile v Helsinkih (avgust 2007)
DIGITARS - Beograd (12. - 31.7.2007)
Aleksij Kobal - slikarska razstava (8.6. - 9.7.2007)
Mesto šepeta - avdio video recital Simone Kopinšek (petek, 25.5.2007)
Vlatko Čerić - predavanje o algoritmični umetnosti (petek, 25.5.2007)
Stane Špegel: Odsevi in odmevi (16. - 31.5.2007)
Eduardo Kac: HODIBIS POTAX - razstava; MONOTEKTTONI - electro live act (4. - 14.5.2007)
Digitalna komuna - KIBLA v Cankarjevem domu (25. - 27.4.2007)
Julien Maire: DIGIT in Demi-Pas (19. - 21.4.2007)
Jaša Mrevlje: One Hit Wonder (30.3. - 17.4.2007)
Luka Dekleva in Cameron Bobro: Prašum (16.3. - 1.4.2007)
Wang Huiqin: Živa kaligrafija/Taljenje (23.2. - 12.3.2007)
Sanna Maarit: Na mirujoči točki vrtečega se sveta / At the still point of turning world (9. - 20.2.2007)
Tehnologije nadzora za javne prostore: ArmPOD performans Crowd Ctrl (26. - 28.1.2007)
Boštjan Plesničar: Beštije - slikarska razstava (19.1. - 6.2.2007)

2006
Jurij Kelhar: Lava - slikarska razstava (22.12.2006 - 10.1.2007)
Pikselator - preizkus #1: 10x8x6 (18. - 19.12.2006)
KIBLA povezuje evropske medijske centre (7. - 10.12.2006)
Miha Ciglar, son:DA, Mojca Kasjak: , not a time machine (6.12.2006)
Vlado G. Repnik: ALL ABOUT LESOTHO (1. - 14.12.2006)
Marko Ornik: OBČUTEK ZRAČNEGA PROSTORA (10. - 25.11.2006)
Aleksandra Vajd in Hynek Alt: MAN WOMAN UNFINISHED (13. - 30.10.2006)
Marko Košnik, Sumi Masayuki, Barbara Thun: OPERABIL KOBE (29.9. - 6.10.2006)
Digitalna komuna III: WJ's, spletna performansa v realnem prostoru in delavnica (26. in 27.9.2006)
Alenka Pirman: Zapri oči in glej - nemo predavanje (8.9. - 23.9.2006)
Matjaž Krivic: SVETIŠČA ZEMLJE (5.9. - 30.9.2006)
Ars Electronica Linz 2006 (31.8. - 5.9.2006)
Dnevnik lokomotive Mihael Rudl, MB-I:72, diesel, prevozila: 34 poletij (23.8. - 5.9.2006)
Arhitekturni trienale v Hamburgu: Brave Modern World (25.6. - 9.7.2006)
Dušan Fišer: Antilopa in enigma mentalne strukture prostora (20.6. - 18.8.2006)
ArmPod TROIA (6. - 10.6.2006)
AES + F: Action half life (25.5. - 17.6.2006)
KIBLA10LET - Pregledna razstava natisov (18.5. - september 2006)
Digitalna komuna 1 (16. - 19.5.2006)
ORKESTER TESNOBE / ORCHESTRA OF ANXIETY (10. - 12.5.2006)
Neuropolitan Chiron Morpheus in Borut Savski: Svet na prodaj, spletna borza (9. in 10. maj 2006)
Sašo Sedlaček: ŽICAR, robot za socialno ogrožene (8. - 12.5.2006)
300.000 Verschiedene Krawalle: TITAN; TRANSPLANETARNA SIMFONIJA (5.5.2006)
Saša Bezjak: RISBE (7. - 22.4.2006)
PUBLIC SERVICES / JAVNE STORITVE (24.3. - 5.4.2006)
Marta de Menezes: NARAVA? / NATURE? (3.- 21.3.2006)
Razdružene države Amerike: Laibach 2004 Tour (24.2.2006)
Laibach: INSTRUMENTALNOST DRŽAVNEGA STROJA (10. - 22.2.2006)
ROOM & ROAD (3.2.2006)
Marko Jakše - predstavitev kataloga (3.2.2006)
son:DA: INTERVENCIJA (27.1.2006)
Davide Grassi: TAKTIKA. STRATEGIJA. NEGACIJA. MOČ. (27.1.2006)
Narvika Bovcon, Barak Reiser, Aleš Vaupotič: POGLEJ ŠE ENKRAT, NI GA VEČ TAM (13. - 25.1.2006)

 

2005
Lara Ritoša Roberts in Rick Roberts: HOMESPUN/DOMAČE (21.12.2005 - 10.1.2006)
Marko A. Kovačič: FLASH BACK (2.  -13.12.2005)
Alen Breznik Flip in Edi Termoth: F5 (18. - 30.11.2005)
Marko Peljhan: SPECTRAL SYSTEM  MEMBX ON-2005
(5.11.2005)
Zoran Todorović: PROSIMO VAS, DOTAKNITE SE OBJEKTA
(21.10. - 1.11.2005)
Matjaž Krivic: TRIBE
(6. - 18.10.2005)
Anne Roquigny: NA ZAHTEVO: SODOBNI FRANCOSKI VIDEO
(16. - 26.9.2005)
Andrej Brumen-Čop: POČITEK
(26.8. - 12.9.2005)
Iztok Brodnjak: OD MRAKA DO ZORE
(3. - 22.6.2005)
Miha Ciglar: TO JE POP
(10.6.2005)
UP - razstava študentov likovne pedagogike PF
(20. - 31.5.2005)
Igor Štromajer in Brane Zorman: BALLETTIKKA INTERNETTIKKA
(6. - 16.5.2005)
Marko Jakše: MEJD IN FRANS, II
(25.3. - 17.4.2005)
TRG (Transient Reality Generators) - generatorji prehodne resničnosti
(maj 2004 - maj 2005; MMC KIBLA: 11. - 20.3.2005)
e- AGORA
(maj 2004 - maj 2005; MMC KIBLA: 6. - 13.3.2005)
EYE TRY: skupinska razstava v Evropski kulturni prestolnici Cork 2005
(5. - 28.4.2005)
Damijan Kracina in Vladimir Leben: GALAPAGOS
(11. 22.2.2005)


2004
Skupinska razstava in nagradni natečaj PAHLJAČE (22. - 27.12.2004)
RICHAIR2030 (18.12.2004)
Ewen Chardronnet: POBEG GRAVITACIJI (6.12.2004)
ART DIGITAL VIDEO (3. - 14.12.2004)
son:DA: .ENOTA739 (19. - 29.11.2004)
Skupinska fotografska razstava: ISKANJE ZVENENJA (5. - 15.11.2004)
Mitja Ficko: ZNAMENJE
(15. - 26.10.2004)
Goran Bertok: CALLIGRAPHIA OBSCURA
(8. - 15.10.2004)
Zora Stančič: IN THE MOOD FOR ART
(1. - 12.10.2004)
Theo Botschuijver: NAPIHLJIVE STRUKTURE
(10. - 26.9.2004)
Mirjana Rukavina: CARMINA
(8.9.2004)
Ars Electronica Linz 2004 (avgust 2004)
Nataša : NATAŠA FROM RAŠA
(julij 2004)
Chris Hales: VZROK IN UČINEK
(23.6.2004)
son:DA: ...VČERAJ JE BILA RDEČA TOČKA
(11.6.2004)
VIDEOKUNST
(9. in 10.6.2004)
Davide Grassi: DEMOKINO (4.6.2004)
Schuzo Azuchi Gulliver: BANKOVEC/SLADKO ŽIVLJENJE (16.4. - 28.5.2004)
Alen Ožbolt: UMETNOST PO POŠTI
(19.3. - 9.4.2004)
100 NASLOVNIC MLADINE in DIAREJA
(27.2. - 12.3.2004)
MULTIMEDIA MXHIBITION, Berlin
(17.2.2004)
Marko Jakše: UMETNOST TREBA DA BUDE LEPA. I BELA.
(23.1. - 20.2.2004)
 

2003
Ivan Marušić Klif: NOTER-VEN (otvoritev: 23.12.2003)
Peter Tomaž Dobrila: PEGLA (5. - 12.12.2003)
son:DA: enota003 (21. - 30.11.2003)
Lara Badurina in Saša Kerkoš: SOUVENIRS MADE IN EAST (6. - 16.11.2003)
Supernova arhitekti (24.10. - 4.11.2003)
Andrej Zdravič: ŽIVA ENERGIJA (16. in 17.10.2003)
Natalija Rojc Črnčec: AD HOC! (26.9. - 13.10.2003)
Ksenija Čerče: HORTUS CONCLUSUS (5. - 17.9.2003)
Miloš Vojtechovsky: PRED-MEDIJI, MEDIJI in POD-MEDIJI
(28. in 29.8.2003)
Jože Šubic: FAK (30.5. - 1.7.2003)
Chris Hales: EFFECT / AFFECT (21. - 28.5.2003)
Diana Domingues in Artechno group: UTELEŠENJA V UMETNIH SVETOVIH (7. - 14.5.2003)
KRI IN MED: Prihodnost je na Balkanu (kustos: Harald Szeemann), Dunaj (maj - september 2003)
MEDPOVRŠINE (18.4. - 30.4.2003)
INTERSEKCIJE (kustos: Szigismond de Vajay) (28.3.2003)
Szigismond de Vajay: MED DRUGIMI (28.3. - 12.4.2003)
Domen Slana: STOLI IZ LESA IN KOVINE (14. - 25.3.2003)
tx0om
(28.2. - 8.3.2003)
TRANZart disLOCATED (21.2. - 9.3.2003)
Videotrafic (31.1. - 15.2.2003)
Virtual Center Media Net (večletni projekt)


2002
Dejan Štampar: JEZOKULTIVATOR (otvoritev: 23.12.2002)
Marko Modic: FOTOGRAFIJA SKOZI MEDIJE (20.12.2002)
Urška Golob: MOJA TORBICA; Mojca Kasjak: TIP TIPI TIP
(6.12.2002)
Matjaž Krivic: MIR (22.11. - 5.12.2002)
Toni Laznik: PRAŠKA ŠOLA KAMERE (21.11.2002)
Dieter Jung: SVETLOBNI MLINI
(11. - 26.10.2002)
David Carson: PAGANINI TIPOGRAFIJE (delavnice)
(22. - 29.9.2002)
HERE NOR THERE
(7. - 21.9.2002)
TRANSIT DAYS ROMUNIJA
(junij 2002)
STELARC
(28.5. - 1.6.2002)
Nataša Berk: 1978  in Simona Kenda
(14.5.2002)
HLADNO - SOFISTICIRANO
(24.5. - 8.6.2002)
ARHITEKTURNI NATEČAJ ZA MARIBORSKO TRŽNICO
(otvoritev: 14.5.2002)
PICTURE THIS
(otvoritev: 6.5.2002)
EYE TRY 2
(29.3. - 25.4.2002)
EYE TRY
(1. - 20.3.2002)
METULJ JE DOSEGEL ZVOČNI ZID
(otvoritev: 7.2.2002)
Matjaž Krivic: KALIYUGA
(11. - 19.1.2002)


2001
Dejan Štampar: MINI KINO
(21.12.2001 - 9.1.2002)
Marko Črtanec: VRTOVI BJOR HAREMSHELD (otvoritev: 30.11.2001)
Rachel in Donovan Russel: TELO KOT STROJI (15. - 17.11.2001)
NAREDITE TO DEŽELO SPET... (19.10. - 9.11.2001)
Polona Maher: JANKO IN METKA (5. - 14.10.2001)
MEDIATERRA, Maribor, Atene (28. - 30.9.2001)
Simon Biggs: BABILONSKI STOLP, 2001
(7. - 14.9.2001)
GREJPFRUT (otvoritev: 1.6.2001)
Chico MacMurtrie (maj 2001)
Aleš Lombergar: JEDKANA STEKLA (20.4. - 26.4.2001)
Boštjan Novak: RAZSTAVA KIPCEV
(otvoritev: 9.3.2001)


2000
KunstRaumMittelEuropa, Avstrija, Hrvaška, Slovaška, Maribor (leto 2000)
DAMJAN ŠVARC - jumbo fotografska razstava (otvoritev: 22.12.2000)
Dino Schrajlechner: KIBLAŠI IN KIBLAŠICE NA NAČIN SCHRAJLECHNER (otvoritev: 5.12.2000)
Dejan Štampar: PEKLENSKA MANDARINA (otvoritev: 14.11.2000)
Borut Popenko: PRISOTNOSTI - multimedijska postavitev (otvoritev: 20.10.2000)
Darij Kreuh in Davide Grassi: BRAINSCORE, Cankarjev dom, Ljubljana (21.9.2000)
BRITANSKA DIGITALNA FOTOGRAFIJA: Roger Beecroft in Neville Smith (15.9. - 7.10.2000)
Barbara Pia Jenič in Gabirel E. Hernandez: POTUJOČI LABIRINT (2.9.2000)
heXPO - festival samo-organiziranih kulturnih form, Maribor, Ljubljana, Koper (17.8. - 15.9.2000)
Eduardo Kac: TELEPRESENCE,BIOTELEMATICS, TRANSGENIC ART - izid knjige (19.6.  -25.6.2000)
Sodelovanje na Beneškem bienalu 2000, (junij/julij 2000)
Gostovanje Kible v Rigi, Latvija (2. - 5.6.2000)
NEVIDENO - 3 arhitekti in arhitektka pod 30 (otvoritev: 18.5.2000)
WEBBY AWARDS
, San Francisco (11.5.2000)
Vasko Atanasovski: PROSTOR ZA ŽIVLJENJE (9. in 10.5.2000)
Marta Lyall, Karen Thornton in Philip Ross: NAJDENI RED (otvoritev: 21.4.2000)
OBLEČENI PLOŠČKI (25.3. - 3.4.2000)
Marko Jakše in Jože Slak - Đoka: NE T'Č NE M'Š (otvoritev: 10.2.2000)
FROM SCHRATCH - plesni projekt (23.1.2000)
DEKLETA IN ŠOLA (12.1. - 6.2.2000)
Nina Meško: MALA ŠOLA LETENJA (7.1.2000)


1999
homo.sapiens.3000 (30.11.1999 - 1.1.2000)
Igor Štromajer: 504.MB INTIMNE UMETNOSTI (30.10. - 13.11.1999)
Dragan Živadinov: GENERALNA AKCIJA NOORDUNG GRAVITACIJA 0 (28.10.1999)
Bob Ostertag in Richard Board: WAR GAMES / THESE HANDS (14.10.1999)
Sašo Vrabič: ZVOK IN ŠIKA, KOT SE SLIKA (18.9.1999)
Dino Schreilechner: SAMO, DA NE ZANOHTA (26. - 29.8.1999)
Danijel Čelig: VIRTUALNA GALERIJA BOŠTJANA MESARCA (4. - 15.6.1999)
Emil Hrvatin: CAMILLO - MEMO 4.0 (19. - 22.5.1999)
Mirjana Rukavina: MILWUAKEE (11. - 15.5.1999)
Phill Niblock in Ulrich Krieger (29.4.1999)
Anton Jezovšek: RAZSTAVE LUTK, LESENIH SKULPTUR IN DRUGIH REZBARIJ (otvoritev: 17.4.1999)
METAMKINE (9.4.1999)
URBAN FEELINGS - URBAN FACTS (11.3. - 9.4.1999)
SLOVENSKI STRIP 90. (otvoritev: 20.2.1999)
Otvoritev KiBele: NOVI VHOD / NEW ENTER (22.1.1999)

 

KIBLA na obisku:
Ars Electronica Linz 2009
Beneški biennale 2009
Ars Electronica Linz 2006
Ars Electronica Linz 2004 - fotografije
Istanbul bienale 2002 - video
Ars Electronica Linz 2002 - video
Beneški bienale 2001 - video
SIQ, Dunaj, 1999 - video
Ars Electronica Linz 1998, DEAF, Karlsruhe - video

Dejavnosti


KIBLA PORTAL

KiBela
  - arhiv
  - tehnični podatki
  - osebje in sodelavci
  - sodelovanja
  - publikacije

Za:misel

KIBAR

ARTKIT

Izobraževanje

Mladinski program

Glasbena produkcija

Glasbeni program / literarni

Sodelovanja in gostovanja

TOX

folio

Festivali


MED

KIBLIX

Festival ljubezni 2008-2012

Dnevi radovednosti 1997-2011

Ciklus (DA)(NE)S

Projekti, koprodukcije in mednarodna sodelovanja


Aktualni projekti

Zaključeni projekti

Naročilo obvestil





Poiščite nas na socialnih omrežjih:




















































MULTIMEDIJSKI CENTER KIBLA / Ulica kneza Koclja 9, 2000 Maribor, Slovenija, Evropa
telefon: 059 076 371 ali 059 076 372 / e-pošta: kibla@kibla.org